Jak kupić dobre blachy do pieczenia?

Każdy kucharz doskonale wie, że jeśli chce się upiec jakieś ciasto, konieczna będzie specjalna blacha do pieczenia. Problem tylko w tym, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaka blacha będzie najlepsza. Jak się okazuje, na rynku jest ich naprawdę spora ilość, co powoduje, że ciężko jest wybrać tą jedną odpowiednią.

Jaki kształt i rozmiar?

Przede wszystkim na samym początku warto odpowiedzieć sobie na najprostsze pytanie, czyli jaki ma być rozmiar, lecz również kształt takiej blachy. Oczywiście powinna ona być możliwie jak najbardziej uniwersalna, aby można w niej było upiec dużo różnorodnych ciast. Z tego powodu przyjmuje się, że powinna być ona prostokątna, a także o rozmiarze mniej więcej 28 na 22 centymetry.

Jaki materiał produkcji?

Jeśli by chcieć wybrać model najtańszy i najlepiej dostępny, to zdecydowanie wygrałaby tu blacha aluminiowa. Niestety ma ona sporo wad. Szczególnie dotkliwa jest wysoka podatność na przywieranie ciasta, a także duże ryzyko uszkodzenia się takiej blachy w wyniku działania na nią rdzy.
Z tych też powodów poleca się wybranie nieco innego, znacznie nowocześniejszego materiału, jakim jest np. stal nierdzewna. Przede wszystkim cechuje się ona naprawdę rewelacyjnymi właściwościami od strony użytkowej, lecz również pięknie się prezentuje. Ich nieprzywierająca powierzchnia świetnie sobie radzi z każdym rodzajem ciasta, a co najważniejsze, ich pieczenie nie wymaga smarowania blach, czy też używania do nich paperu do pieczenia. Sprawia to, że cały proces pieczenia jest zwyczajnie o wiele wygodniejszy i bardziej komfortowy.

Comments are closed.