Sposób na przechowywanie owoców: praktyczne skrzynki

Gdzie trzymać owoce w lokalu gastronomicznym? Ich przechowywanie bywa sporym wyzwaniem. Warto wtedy zdać sobie sprawę, że nie wszystkie wymagają lodówki. Wiele owoców, przede wszystkim jabłka, banany czy cytrusy, nie tylko można, ale wręcz należy trzymać w temperaturze pokojowej, by nie straciły swojego naturalnego smaku. Gdzie je wtedy umieścić?

Skrzynki na owoce – sposób na organizację oraz świeżość

Zaplecze czy spiżarnię na terenie lokalu gastronomicznego warto zagospodarować tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przydadzą się półki, ale również praktyczne, najlepiej drewniane skrzynie – te można ustawiać jedna na drugiej, co pozwala oszczędzić sporo miejsca. Owoce umieszczone w takich skrzyniach wciąż mają dostęp do świeżego powietrza, dzięki czemu nie psują się i nie tracą walorów smakowych czy estetycznych. Skrzynki na owoce to nie bez powodu tak chętnie wykorzystywane akcesoria w czasie transportu czy przechowywania na terenie sklepów. Są wygodne, praktyczne, ułatwiają utrzymanie porządku, a jednocześnie pomagają zachować świeżość produktów spożywczych.

Gdzie szukać dobrej jakości skrzynek na owoce?

Skrzynie zaprojektowane z myślą o przechowywaniu owoców, także w lokalach gastronomicznych: kawiarniach, cukierniach, restauracjach, najłatwiej kupić w dobrze wyposażonych sklepach gastronomicznych albo hurtowniach. Te działają stacjonarnie oraz w sieci. Proponują mniejsze skrzynki oraz duże, pojemne skrzynie na owoce, w zależności od potrzeb oraz możliwości, jeśli chodzi o przestrzeń na zapleczu.

Skrzynki na owoce dostępne na stronie: https://sklep.polmarkus.com.pl/skrzynki-na-warzywa-i-owoce

Comments are closed.