Akcesoria cukiernicze do dekoracji ciast

Dekoracja ciast jest bardzo ważnym etapem ich wykonania. Jest to etap już ostatni, ale bardzo istotny, gdyż wygląd serwowanego wypieku wpływa na przyjemność jego konsumowania oraz ocenę przez konsumujących. Nie trzeba mieć wyjątkowego talentu plastycznego i manualnego, by ładnie dekorować ciasta. Istnieją bowiem różne akcesoria cukiernicze do dekoracji, które pomogą stworzyć prawdziwe cuda.

Szpryce i worki do kremów

Jednym z surowców służących do dekoracji wypieków, są kremy. Do dekoracji z ich pomocą służą szpryce oraz worki z różnymi końcówkami. Końcówki te umożliwiają wyciskanie na ciasto kremu w różnorodnych kształtach, na przykład wężyków, kwiatów. Można też za pomocą kremu zrobić napis na torcie.

Pisaki i pędzelki do lukru lub polewy

Lukier i polewa mają płynną konsystencję. Nie są tak gęste, jak kremy, dlatego szpryca czy worek w ich przypadku słabo się sprawdzi. Najlepiej użyć pędzelków do ich rozprowadzania oraz pisaków, jeśli chce się zrobić nimi napisy.

Kratki do studzenia

Kratki do studzenia to akcesoria cukiernicze służące do tworzenia ozdób z gorących, płynnych mas, takich jak czekolada czy karmel. Wystarczy wylać masę na kratkę i schłodzić, by stwardniała. W ten sposób można na kratce tworzyć różne ciekawe ozdoby.

Gotowe ozdoby do ciast

Ozdoby z masy cukrowej można robić samemu z pomocą akcesoriów do ich kształtowania, ale też kupić gotowe. Mogą to być kwiatki, listki, zwierzątka. Oprócz ozdób z masy cukrowej, na rynku dostępne są różnego rodzaju kolorowe posypki, koraliki jadalne i inne tego typu elementy dekoracyjne. Dzięki nim można zrobić prawdziwe cuda, nawet jeśli nie ma się wielkich zdolności dekoracyjnych.

Akcesoria cukiernicze dostępne na https://sklep.polmarkus.com.pl/akcesoria-piekarnicze-i-cukiernicze

Comments are closed.