Mata silikonowa na stół – czy warto?

Chociaż gotowanie to dla wielu osób hobby, czy nawet pasja i sprawia im to dużą przyjemność, niektóre czynności wykonywane w kuchni mogą być naprawdę uciążliwe i czasochłonne. Jednak zakupując jeden prosty gadżet kuchenny w znacznym stopniu można ułatwić sobie życie i zaoszczędzić wiele czasu.

Mata silikonowa – obowiązkowy element każdej kuchni

Do czego służy ten niezwykły wynalazek? Mata silikonowa na stół świetnie zastąpi tradycyjną, drewnianą stolnicę, która jest dość nieporęczna, ciężka i trudna w czyszczeniu. Zastosowanie takiej maty jest praktycznie identyczne, bez problemu możesz wyrobić na niej ciasto, ciasteczka, makaroniki i inne wypieki.

Zalety stolnicy silikonowej

Korzyści płynące z korzystania z maty silikonowej można wymieniać praktycznie bez końca. Jednak do najważniejszych z nich, które z pewnością przekonają wielu ludzi są:

  • oszczędność składników – mata zaprojektowana jest tak, aby ciasto nie przyklejało się do jej powierzchni. Dzięki temu zaoszczędzisz naprawdę dużą ilość mąki,
  • łatwość w konserwacji – matę bez problemu umyje się pod bieżącą wodą, czy nawet w zmywarce, co znacznie zmniejszy czas czyszczenia,
  • poręczność – produkt ten z łatwością zwiniesz w rulonik, dzięki czemu nie zajmie on dużo miejsca. Co więcej, stolnice silikonowe są niezwykle lekkie w odróżnieniu od ich drewnianych odpowiedników .
  • Szerokie zastosowanie – oprócz wyrabiania na niej ciast, mata silikonowa nada się również do kładzenia na niej gorących naczyń, czy deski do krojenia,
  • smaczniejsze wypieki – silikon świetnie przewodzi ciepło, dzięki temu ciasto wypiecze się szybko i równomiernie. Nie musisz również martwić się o jego przywarcie bądź przypalenie.

Mata silikonowa dostępna w ofercie sklepu Polmarkus.

Comments are closed.