Silikomart – produkty nie tylko dla cukiernika

Formy kuchenne do ciast i deserów oferują obecnie coraz większe możliwości przygotowywania potraw w ciekawych kształtach. Wszystko to dzięki różnego rodzaju powłokom nieprzywieralnym. Formy z silikonu mają dodatkową zaletę – elastyczność, co z powodzeniem wykorzystuje producent form właśnie z tego materiału – Silikomart. Co takiego jest w tych produktach, że warto po nie sięgnąć?

Dlaczego w kuchni coraz częściej stosuje się silikon?

Silikon to bardzo uniwersalne tworzywo, które można stosować zarówno w bardzo niskich temperaturach, nawet do -40 stopni Celsjusza, jak i w wysokich, sięgających nawet 260 stopni Celsjusza. Co ważne w pełnym zakresie temperatur silikon zachowuje swoje najważniejsze właściwości, nie przywiera, nie pochłania ani zapachów, ani smaków, i jest elastyczny. Jedyną wadą tego materiału jest delikatność w starciu z ostrymi narzędziami. Przy formach silikonowych zdecydowanie nie można stosować tradycyjnych noży.

Jakie produkty silikonowe sprawdzają się w praktyce?

Najczęściej w kuchni stosuje się różnego rodzaju silikonowe formy do ciast i deserów. Wyposażenie kuchenne Silikomart to niezwykle szeroka oferta. W karalogu producenta można znaleźć kilka tysięcy różnego rodzaju produktów, zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla profesjonalistów.

Silikomart to formy do czekoladek, deserów, wypieków, często o niezwykle innowacyjnych kształtach, chociażby dyni, serca czy jabłka. W ofercie firmy są też takie produkty jak maty do pieczenia, podkłady pod torty, wykrojniki czy łopatki.

Oferta sprzedażowa – Formy Silikomart

Comments are closed.