Świeczki na tort – niezbędny element każdych urodzin!

Nikt nie wyobraża sobie tortu urodzinowego bez zestawu świeczek. One nie tylko nadają mu wyjątkowego wyglądu, ale także niosą ze sobą znaczenie symboliczne i spełniają marzenia. Choć przez długi czas kojarzone były wyłącznie z tymi w kształcie cienkiego walca, to aktualnie można je znaleźć w pięknych i fantazyjnych kształtach. Jakie świeczki na tort wybrać i jakie są ich rodzaje? 

Rodzaje świeczek urodzinowych 

Na tort można wybrać zarówno świeczki klasyczne, jak i te bardziej nietypowe. Wersje klasyczne wyglądają dobrze, występują w wielu kolorach i długościach, ale dla wielu mogą być już przestarzałe i nudne. Ciekawą alternatywą mogą być świeczki z kolorowym płomieniem. Wyglądają niesamowicie w zaciemnionych pokojach i dodają nieco szaleństwa do klasycznego wariantu.

Równie znanymi i popularnymi wersjami są te w kształcie liter i cyfr. To świetny wybór na małe torty, bo można z nich ułożyć imię czy wiek i nie zajmą dużo miejsca. Jako świeczka na tort bardzo często wykorzystywana jest fontanna, czyli raca z zimnych iskier. Wygląda fantastycznie i robi ogromne wrażenie, choć nie można jej zdmuchnąć. 

Nietypowe świeczki na tort

Oprócz klasycznych kształtów świeczek urodzinowych, dużą popularność zyskują te w kształtach zwierzątek czy ulubionych postaci z bajek.

To świetny wybór na torty dla małych dzieci, które na pewno ucieszą się, zdmuchując płomyk z takiej świeczki. Można znaleźć motywy minionków, jednorożców, rakiet kosmicznych czy gwiazd i księżyców. Dzięki tak dużej ofercie łatwo jest dobrać je do zainteresowań dziecka i sprawić mu wiele radości. 

Comments are closed.