Kwiatki z masy cukrowej – jak zrobić idealną ozdobę na tort?

kwiaty na tort z masy cukrowej

Torty to wyjątkowe słodycze. Ich wyjątkowość polega na tym, że je się je podczas szczególnych okazji. Dlatego właśnie, kupując lub robiąc tort, chcemy, aby był on po prostu niezwykły. Nie chodzi tu tylko o smak, a także o wygląd. W zapewnieniu tortu pięknego wyglądu pomagając różnego rodzaju ozdoby, wykonane z karmelu, czekolady lub mas plastycznej lub masy cukrowej. Ozdoby te często przywdziewają kształt kwiatów. Jak więc zrobić kwiaty na tort z masy cukrowej?

Jakie składniki przygotować?

Kwiatki z masy cukrowej, jak to nazwa wskazuje, robi się z masy cukrowej. Samą masę cukrową natomiast robi się bardzo prosto. W tym celu należy przygotować cukier puder, glukozę w proszku lub płynie, żelatynę w proszku, zimną wodę oraz aromat migdałowy, waniliowy, cytrynowy lub pomarańczowy. Dokładny przepis krok po kroku łatwo znaleźć w internecie.

Jak zrobić ozdobę na tort z masy cukrowej?

Po przygotowaniu masy, należy zająć się tworzeniem kwiatów. Kwiaty cukrowe na torcie to najczęściej róże – są one ładne oraz łatwe do wykonania. Do ich zrobienia wystarczy bowiem wyciąć w rozwałkowanej masie sześć kółek (najłatwiej zrobić to za pomocą kieliszka). Wybierając róże jako kwiaty na tort z masy cukrowej, możemy jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie, posługując się wykałaczką. Na wykałaczce należy umieścić stożek z masy cukrowej, na który następnie nawija się zrobione wcześniej krążki, odpowiednio je formując, aby całość przypominała różę. Kwiaty cukrowe na tort możemy urozmaicić dodając do nich listki, które bez problemu da się wyrzeźbić w masie cukrowej palcami.

Comments are closed.