Jak odpowiednio zapakować tort?

Torty są jednym z najpiękniejszych wypieków. Zwykle zamawiamy je na specjalne okazje i ceremonie w cukierniach. Wypieki te mogą bowiem przybierać przeróżne kształty, a także i wymiary.

Co więcej, możliwości cukierniczych dekoracji sprawiają również, że obecnie torty mogą być niezwykle spersonalizowane i świetnie dopasowane do okazji. Niemniej jednak pojawia się pytanie, jak każdy z tortów odpowiednio zapakować?

Pudełka na torty piętrowe

Jeśli zastanawiamy się jakie pudełko na tort piętrowy będzie idealne, to przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary. Musi być ono idealnie dopasowane do wymiarów wypieku, a co więcej również i do jego kształtu.

Ważne, by pudełko na tort było również odpowiednio stabilne gdyż, torty piętrowe są niezwykle delikatne i chwiejne. Nie da się również pominąć faktu, by pudełko na tort pięknie się prezentowało, czyli było idealnie ozdobione i dopasowane do sytuacji, w której tort ma zostać podany. 

Pudełka na torty- jakie wybierać?

Pudełko na tort wcale nie musi być nudne i wykonane z białego kartonu. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór pudełek na tort więc można zdecydować się na piękne i kolorowe modele, które dodatkowo posiadają liczne zdobienia, bądź są przewiązane odpowiednimi wstążkami i kokardami.

Warto zaznaczyć, że tort w pięknym i połyskującym opakowaniu znacznie zwiększą swoją atrakcyjność, a także walory estetyczne. Jeśli więc zależy nam na odpowiedniej prezencji, warto dobrać kolor pudełka na tort, utrzymany w tonacji pasującej do danej okazji.

Comments are closed.