Klasyczna forma do pieczenia z blachy ocynowanej

Na wyposażeniu każdej kuchni powinny znaleźć się formy do pieczenia. Nie wszystko da się ugotować, usmażyć, przygotować na parze czy udusić. Niektóre potrawy po prostu potrzebują obróbki termicznej w piekarniku. Czym kierować się przy wyborze blachy do pieczenia? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy ocynowana blacha to najlepsza forma do zapiekania potraw?

Formy do pieczenia z blachy ocynowanej

Klasyczna forma do pieczenia posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest uniwersalna, więc można w niej upiec zarówno ciasto, jak i danie obiadowe typu zapiekanka warzywna czy porcja mięsa. Ocynowana blacha do pieczenia jest ogólnodostępna. Może ona być prostokątna lub kwadratowa, a nawet okrągła do pieczenia tart, tarteletek, a nawet babeczek czy muffinek.

Standardowe blachy ocynowane do pieczenia są również praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Są lekkie, dzięki czemu przenoszenie ich nie stanowi problemu. Są one również tanie.

Uniwersalna blacha do pieczenia to brytfanna, która ma wymiary 41×25 cm. Taka jej wielkość pozwala na pieczenie różnych potraw od tych całkiem niedużych, aż po całkiem spore porcje dla całej rodziny.

Blacha na lata

Aby blacha do pieczenia służyła latami, trzeba o nią odpowiednio dbać. Ocynowane blachy są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Warto jednak przed każdym ich użyciem stosować papier do pieczenia.

Wyłożenie blachy przed pieczeniem papierem to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także łatwiejsze utrzymanie formy w higienicznym stanie przed długi czas. Dzięki temu po wyjęciu potrawy wystarczy przepłukać blachę pod bieżącą wodą bez konieczności jej szorowania w każdym zakamarku.

Comments are closed.