Dlaczego warto używać pojemników termoizolacyjnych?

Pojemniki termoizolacyjne są wyjątkowo praktyczne i przydatne. Mają liczne zastosowania i są używane właściwie w każdej kuchni – tej profesjonalnej i półprofesjonalnej. Dlaczego warto używać takich pojemników? Czy się przydają?

Właściwa temperatura

Pojemnik termoizolacyjny przede wszystkim ma utrzymywać temperaturę umieszczonej w nim żywności. Chodzi o to, by lody się nie roztapiały, mrożonki nie rozmrażały, a ciepła zupa nie ostygła. To duże ułatwienie, zwłaszcza gdy dania należy przewieźć z miejsca na miejsce lub też, gdy sporo czasu mija pomiędzy przygotowaniem dania a jego podaniem. Takie pojemniki są więc bardzo potrzebne w gastronomii i cateringu. Znajdują też zastosowanie w warunkach domowych, bo mogą ułatwić przygotowywanie posiłków. Do użytku domowego można jednak wykorzystywać pojemniki o mniejszej pojemności. Zazwyczaj przechowuje się w nich mniejsze porcje niż w przypadku cateringu i profesjonalnej gastronomii.

Bezpieczna żywność

Żywność, która jest przechowywana w pojemniku jest bezpieczna. Nie ulega ona wpływowi zmian temperatury. Jest to równoznaczne, z tym że bakterie i inne drobnoustroje nie mają warunków do namnażania się w żywności. Jak wiadomo, latem lub przy wysokich temperaturach we wnętrzu budynku, żywność psuje się znacznie szybciej niż zimą. Wynika to z faktu, że podwyższona temperatura sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. W momencie, w którym ona nie występuje, bakterie nie mają szans na rozmnażanie się, a żywność dłużej pozostaje świeża i zdatna do spożycia.

Comments are closed.