Czekolada jako baza ozdób tortowych

Własnoręcznie przygotowane dekoracje z czekolady powinny zrobić wrażenie na wszystkich gościach. Warto dodać, że ozdoby z czekolady przygotowuje się dosyć prosto, a wystarczająca jest dobra czekolada, papier do pieczenia oraz dodatki.

Dekoracje na tort

Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach liście do czekolady, które najpierw trzeba delikatnie umyć, a dopiero potem zostawić do wyschnięcia. Dobrej jakości czekoladę należy rozpuścić w kąpieli wodnej. Czekoladowe ozdoby na tort robią dobre wrażenie i z pewnością zapadną w pamięci wszystkim osobom. Liście należy położyć na desce tyłem, a później grubą warstwę czekolady nałożyć na nie przy użyciu pędzelka cukierniczego.

Ozdoby czekoladowe

dekoracje z czekolady

Później można zacząć oddzielać liście od warstwy czekolady. Wystarczy to robić delikatnie i podbierać ogonek liścia. W tym momencie każda z dekoracji z czekolady powinna być już gotowa do przyozdobienia tortu. Należy mieć na uwadze, żeby wybierać głównie sztywne liście, takie jak wiśnia, mięta lub liście cytryny. Najlepiej odbiją się na czekoladzie, dlatego warto z nich skorzystać. Dla początkujących najprostszą ozdobą będzie tak zwana ozdoba ze szprycy. Do jej przygotowania wystarczy szpryca lub rękaw cukierniczy. Ulubioną czekoladę trzeba roztopić w kąpieli wodnej, a później przełożyć ją do jednorazowego cukierniczego worka. Na papierze do pieczenia można potem wyciskać różne wzorki, takie jak: kwiaty, serduszka lub figury geometryczne. Do dekoracji tortów sprawdzą się bardzo dobrze płatki czekoladowe, które niestety wykonuje się nieco dłużej.

Comments are closed.