Dekoracje cukiernicze – jakie są aktualne trendy?

Torty i ciasta z wyjątkowymi zdobieniami to coraz bardziej popularne i chętnie wybierane wyroby cukiernicze. Przygotowaniem takich potraw zajmują się zarówno profesjonalni cukiernicy, jak i amatorzy eksperymentowania w kuchni. Wśród dekoracji cukierniczych odnaleźć można wiele ciekawych przedmiotów. Które z nich uznaje się aktualne za najbardziej modne?

Modne ozdoby cukiernicze na torty dla dzieci

dekoracje cukiernicze

Urodzinowe wypieki dla najmłodszych to jedna z grup słodkości, przy których wykorzystuje się wiele ozdób. Popularne aktualnie motywy nawiązują do chętnie oglądanych bajek. Można tu odnaleźć również wzory związane z hobby i zainteresowaniami maluchów. W jaki sposób tworzy się takie szczególne ciasta? Stosunkowo prostym sposobem jest wybór jadalnego wydruku. Na przygotowany tort nałożyć można stworzony ze składników spożywczych obrazek przedstawiający scenę z ulubionej bajki. Świetnym pomysłem mogą okazać się również cukrowe figurki. Zwykle przedstawiają zwierzątka i postaci lub przedmioty nawiązujące do pasji dziecka. Dekoracje cukiernicze można też przygotować samodzielnie. Osoby, które posiadają zdolności manualne często decydują się na specjalne masy marcepanowe i cukrowe, z których można ulepić ozdoby.

Dekoracje słodkości dla dorosłych

Zdobione torty i ciasta dla dorosłych spotykane są najczęściej na weselach, rocznicach i wystawnych przyjęciach. W tej kategorii często stawia się na klasyczne wypieki z delikatnymi akcentami. Popularne ozdoby cukiernicze to w tym przypadku tzw. toppery. Wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych napisy i symbole umieszcza się na szczycie tortu, wbijając za pomocą patyczków. Na takich wypiekach często pojawiają się też dekoracje stworzone na foliach transferowych. Popularne rozwiązania to tutaj ozdobne wstęgi oraz kwiatowe motywy z masy cukrowej. Za atrakcyjne rozwiązanie uznaje się również posypki, jednak stosowane z umiarem. Przemyślana kompozycja i odpowiednio dobrane ozdoby umożliwią stworzenie wyjątkowego tortu. Ulubione wypieki będą zachwycały smakiem i wyglądem.

Comments are closed.