Czy foremki silikonowe to dobry wybór?

Pieczenie ciasteczek i babeczek to rewelacyjna rozrywka dla każdego członka rodziny. Najczęściej podczas takiej zabawy wykorzystywane są silikonowe foremki do pieczenia, które są niezwykle wygodne. Powstaje jednak pytanie, czy aby na pewno silikon jest w tym najlepszy? Jakie są wady i zalety korzystania z silikonowych foremek?

Zalety foremek z silikonu

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą, jaką charakteryzują się foremki silikonowe, jest kwestia ich wielorazowości. Nie są jak wersje papierowe jednorazowe, tylko po szybkim przetarciu mogą być natychmiastowo użyte ponownie. Co ciekawe, niekoniecznie do pieczenia, ponieważ dzięki niewrażliwości na zmiany temperatur, od razu po wyjęciu z piecyka, można je włożyć do zamrażalnika.
To jednak nie koniec zalet takich foremek, ponieważ z racji tego, że wykonane są z naprawdę nowoczesnego materiału, nic do nich nie przywiera, więc nie ma żadnego ryzyka, że ciastka się uszkodzą podczas wyjmowania ich z foremek. Dodatkowo na uwadze trzeba mieć to, że foremki te są bardzo bezpieczne, ponieważ nie nagrzewają się do wysokich temperatur.

Wady foremek z silikonu

Jak łatwo się domyślić, nawet tak idealny produkt, jak foremki silikonowe, ma pewne wady i niedociągnięcia. Zdecydowanie najważniejszym minusem takich foremek jest ich bardzo wysoka cena, która jest wielokrotnie wyższa, niż ta zwykłych modeli stalowych, lub tym bardziej papierowych. Co prawda są one wielorazowe, lecz wydatek jak trzeba na nie ponieść, jest naprawdę wysoki.

Comments are closed.